Інформація
Навіщо потрібні конденсатні насоси?
Основна проблема експлуатації установок кондиціонування повітря - це виділяється конденсат.
Якщо конденсат вчасно не видалити, відбудеться переповнення піддону, а це загрожує псуванням інтер'єру приміщення і обладнання, що знаходиться в даному приміщенні. Відповідно, встановлюючи кондиціонер, необхідно заздалегідь передбачити систему дренажу конденсату.
Існують наступні варіанти відведення конденсату:
- Висновок дренажної трубки за межі приміщення безпосередньо крізь стіну
Найдешевший, але вкрай небажаний варіант.
В результаті його застосування псується стіна будівлі, а так само страждають люди, що проходять під дренажною трубкою. Так само, дренажна трубка може забитися, що призведе до переповнення дренажного піддону кондиціонера. - Використовувати каналізацію для зливу конденсату, так як в такому випадку не псується фасад будівлі і не потрібен дренажний нагрівач. Але є і мінуси у такого варіанту - дренажну лінію доведеться маскувати, а також необхідно буде передбачити достатній запас по висоті для пристрою дренажної лінії, щоб вода могла зливатися сама собою. Надійний, але, в більшості випадків, складно здійсненний варіант, так як часто відстань до дренажного отвору складає до 15 метрів по вертикалі і до 60 метрів по горизонталі.
- Дренажні насоси є дуже зручним і простим засобом для вирішення цього завдання.
Переваги цього варіанту:
- можливість установки внутрішнього блоку спліт-системи в будь-якому зручному місці приміщення;
- немає небезпеки псування інтер'єру приміщення;
- зберігається первинний вигляд стіни;
- конденсат не доставляє незручності перехожим.
Насоси можуть працювати як в побутових, так і у виробничих приміщеннях.
Розрізняються дренажні помпи по конструкції і продуктивності.
За конструктивним виконанням насоси можуть бути настінного (Mini Blanc) або прихованого (Orange, Lime, Mini Aqua) монтажу, вони компактні і мають чудовий дизайн.
Найчастіше використовуються два види дренажних насосів:
Наливні
В таких насосах присутня спеціальна ємність для збору конденсату, а також датчик рівня і помпа. Ці насоси зроблені у вигляді моноблока, робота їх проходить автономно щодо заповнення власної ємності.
Прикладом наливних насосів є Mini Blanc (насос настінного монтажу, встановлюється безпосередньо під внутрішній блок кондиціонера) і Hi Flow (насос настінного / прихованого монтажу).
Наливні насоси завжди встановлюються нижче рівня дренажного піддону, так як конденсат в них надходить самостійно без будь-якого впливу на нього.
Роздільні насоси
Це насоси, які відкачують конденсат з дренажного піддону кондиціонера. Такі насоси піднімають воду, якщо кондиціонер розташований нижче насоса. Ці насоси складаються з декількох блоків, які з'єднуються між собою капілярними трубками і лініями управління.
В конструкцію таких насосів входить насос, датчик рівня води, накопичувальна ємність. Існують моделі, в яких немає датчика рівня, і для включення насоса використовують сигнал включення кондиціонера на холод. Прикладом наливних насосів є насоси серій Orange і Lime.
Варіантів розміщення роздільних насосів набагато більше. Виходячи з конструкції кондиціонера водозабірних резервуар з датчиком рівня встановлюється або безпосередньо в дренажний піддон, або підключається до зливного патрубку.
Насосна ж група може бути розташована в будь-якому місці - за умови, що перепад висот між резервуаром і насосною групою не перевищить 1 метр. Місцем для установки насосної групи може бути ніша всередині корпусу кондиціонера, комунікаційний короб або фальш-стелю.
Продуктивність насоса визначає кількість конденсату, яке він зможе підняти в одиницю часу на певну висоту.
Тип дренажного насоса визначається призначенням приміщення, розташуванням внутрішнього блоку кондиціонера щодо дренажного отвору, а так само естетичними вимогами замовника.